Görsel Yeti Becerileri           

Görsel Yeti Becerileri           

Görmek sadece bedenimizde bir organ olan gözün işi değildir. Her gece uyku halinde gözlerimiz devre dışıdır ama rüya görürüz. Düşündüklerimiz, inandıklarımız, arzularımız, isteklerimiz, amacımız ve niyetimiz görüşümüzü etkiler.

Görüş gücü geliştirilebilen bir özelliktir, tıpkı kaslarımız gibi görme becerilerimizde geliştirilebilir. Hayatımızı, ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillendirebilmek için görsel tasarı yetimizi kullanmak, içinde yaşadığımız dünyayı algılama biçimimize bir düzen getirir. Hayal kurarak, zihinsel canlandırma yolu ile görmeyi seçtiğimiz şeyi ulaşabileceğimiz bir alana getirmiş, var etmiş oluruz. Konsantrasyon gücümüzü geliştirdiğimizde zihnimizde canlandırdığımız imajları gerçekliğe yakın bir deneyime taşımış oluruz ve daha büyük bir zihin hakimiyeti sağladığımızda ise yüksek görüş alanına giren tahayyüller duyusal deneyime çok daha zahmetsiz ve tasasız olarak dönüşürler. 

Binlerce yıldır insanoğlu aydınlanmak için bu yolu kullanmıştır. Zihnin karmaşık ve kompleks yapısının içinden, yaşamda karşılık bulan anlamlı ve sade resme ulaşmak, görsel tasarı yeteneğini geliştirmekle mümkündür. Görsel Yeti Becerileri / Vizyon Sanatı, Şamanik uygulamaların yol ve yöntemlerinden aldığı destekle görünenin ötesindeki gerçekliğe kapılar açarak yaratıcı görme gücümüze bir yol haritası sunar.

BİLGİLERİNİZ

EĞİTİM BİLGİLERİ

  • Eğitim Paketi:
    Görsel Yeti Becerileri           
Bilgilendirme

Bu eğitim açıldığında bilgi almak istiyorum.